Ελληνικό Forum > Εγκατάσταση

Slider Ρυθμίσεις

<< < (2/3) > >>

datahell:
2. Εγώ καλά το βλέπω
3. Για το facebook δες το plugin Facebook Open Graph
4. Χρησιμοποιείς το template Five.
Διαχείριση > Επεκτάσεις > Θέματα > κλικ στο Five > Παράμετροι
Ο τίτλος δεν είναι πολυγλωσσικός. Σου λέει όμως ότι αν τον αφήσεις κενό θα χρησιμοποιηθεί ο default από τις ρυθμίσεις του site που είναι πολυγλωσσικός. Οπότε απλά σβήσε τον τίτλο στο template Five. Τον υπότιτλο άστον καθώς είναι πολυγλωσσικός.
5. Η σειρά εμφάνισης καθορίζεται από τις παραμέτρους της αντίστοιχης κατηγορίας.
Διαχείριση > Κατηγορίες > κλικ στην κατηγορία που θες > Παράμετροι > Κατάταξη άρθρων

intefix:
2. Όχι δεν είναι οκ. Πρέπει να έχεις ανάλυση οθόνης >1600 για να το δεις. Δες επισυναπτόμενο.
3. Έβαλα το FB opengraph. Τι θα πρέπει να κάνω με αυτό; Εξακολουθεί να μην βάζει τη 1η φωτο του άρθρου αλλά τη σημαία.
Η στον "τοίχο" ενώ βρίσκει τη φωτο όταν τελειώσεις εμφανίζει το επισυναπτόμενο.
4. Έσβησα τον τίτλο καλά είναι αλλά εμφανίζει τη 1η λέξη λευκή και τη δεύτερη γαλάζια....
5. Έχει κάποιες επιλογές από λίστα...οκ αλλά τη σειρά δεν μπορώ να την ορίσω εγώ...

intefix:
Συνεχίζοντας αντιμετωπίζω το εξής θέμα και δεν ξέρω πως να το λύσω.
Βάζω σε ένα άρθρο μια εικόνα στο λεπτομέρειες/αποστολή εικόνας. πχ 700*400. Προφανώς ΔΕΝ είναι όλες ίσες και το αποτέλεσμα είναι αυτό του επισυναπτόμενου. Μία λύση να είναι όλες ίσες οι φωτογραφίες. Και η άλλη να πειράζω το HTML που ΔΕΝ μπορώ να πειράξω.
πχ αν μπορούσα να πειράξω λίγο το ύψος θα ήτανε καλά. Αφού στο πλάτος το κάνει αυτόματα...υπάρχει τέτοια περίπτωση;

datahell:
2. Έχω ανάλυση 1920 pixels και ο slider εμφανίζεται μία χαρά. 2 εικόνες είναι μικρότερες. Όλες πρέπει να έχουν το ίδιο μέγεθος, νομίζω είναι αυτονόητο αυτό.
3. Δεν χρειάζεται να κάνεις κάτι. Το Open Graph θα κάνει δουλειά για τα ΝΕΑ άρθρα που θα βάλεις όχι τα υπάρχοντα. Το Open Graph λέει στο Facebook ποια εικόνα να χρησιμοποιήσει όταν κάποιος κάνει share το άρθρο.
4. Ναι, και; Αν θες να αλλάξεις χρώματα το κάνεις από το CSS του template.
5. Την επιλογή "Ταξινόμιση αύξουσα/φθίνουσα" δεν την βλέπεις; Αν επιλέξεις αυτό τα άρθρα θα εμφανίζονται με την κατάταξη που τους έχεις ορίσει εσύ. Σε κάθε άρθρο έχει ένα αριθμητικό πεδίο "Κατάταξη".

Ανέβαζε όλες τις εικόνες σου με τις ίδιες διαστάσεις!

Note: Καλά το πας το site, ωραία άρθρα βάζεις. Προτείνω να μην το έχεις ανοικτό πριν το ολοκληρώσεις. Πόσο πάει ο ντενεκές; ;D

intefix:
2. 1600*400 είναι όλες...
3. ok Θα το δω...
4. Και γιατί η μια λέξη είναι λευκή και η άλλη μπλέ;
5. Πως κάνουμε τη αρχική σελίδα στα παλιά; να ορίζω εγώ πια θα είναι 1,2,3 κλπ Όχι με κάποια ταξινόμιση...

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

[*] Previous page

Go to full version