Ελληνικό Forum > Δημόσιο Βήμα

Το Elxis στην εποχή του κορονοϊού

(1/2) > >>

datahell:
Αν και δεν συνηθίζω να σχολιάζω την επικαιρότητα μέσω του forum είπα να ανοίξω ένα topic για το μαρτύριο που τραβάμε. Προσωπικά είμαι μία χαρά και το έχω ρίξει στη δουλειά. Ως φύση αισιόδοξος άνθρωπος, θεωρώ πως αυτός ο εγκλεισμός μας στο σπίτι δημιουργεί μία ευκαιρεία να ασχοληθούμε με πράγματα που υπό φυσιολογικές συνθήκες δεν προλαβαίναμε. Με δουλειές στο σπίτι (μερεμέτεια, κλπ), χόμπυ, διάβασμα, τα παιδιά μας, κλπ, κλπ. Μία από αυτές μπορεί να είναι και το Elxis. Όποιος λοιπόν θέλει να φτιάξει πράγματα για το Elxis (και όχι μόνο) μπορεί να ρωτήσει εδώ και θα βοηθήσω όσο μπορώ. Ή μπορεί απλά να μας παρουσιάσει τα κατορθώματά του :-)

Σημείωση: στο worldometers.info έχει γραφήματα για να βλέπετε την πορεία του ιού παγκοσμίως αλλά και για κάθε χώρα, πχ για την Ελλάδα. Το site ενημερώνεται συνέχεια.

xmanhattan:
Είναι πάντα καλύτερο να είσαι αισιόδοξος ακόμα κι αν η πραγματικότητα μπορεί να είναι δύσκολη και αν και η ηλικία μπορεί να αποτρέψει μερικές φυσικές προκλήσεις, ο νους είναι τόσο ενεργός όσο θέλει ο άνθρωπος.
Η υπομονή και η αποφασιστικότητα θα βοηθήσουν να ξεπεραστεί αυτό το γεγονός.
Σας ευχαριστούμε για το χρόνο και την προσπάθεια που κάνατε να κάνετε το Elxis καλύτερο.

It is always better to be optimistic even if reality can be difficult, and although age may deter some physical challenges, the mind is as active as the person wishes to be.
Patience and determination will help overcome this event.
Thank you for the time and effort that you put into making Elxis better.

datahell:
Το γεγονός θα ξεπεραστεί, το ζητούμενο είναι τι κουσούρια θα μας αφήσει.

Ένα καλο του κοροναϊού (είπαμε είμαι αισιόδοξος) είναι ότι έχουν μειωθεί πολύ τα spam και οι επιθέσεις. Από τα δεκάδες email του Defender που λάμβανα κάθε ημέρα πέσαμε στα 4-5. Ομοίως και τα spam. Τεράστια διαφορά.

nikos:

--- Quote from: datahell on March 24, 2020, 21:23:02 ---....Ένα καλο του κοροναϊού (είπαμε είμαι αισιόδοξος) είναι ότι έχουν μειωθεί πολύ τα spam και οι επιθέσεις. Από τα δεκάδες email του Defender που λάμβανα κάθε ημέρα πέσαμε στα 4-5. Ομοίως και τα spam. Τεράστια διαφορά.

--- End quote ---

Όντως! τις τελευταίες ημέρες τα spam e-mails εξαφανίσθηκαν.

webgift:
Αν χαθεί η αισιοδοξία ζήτω που χαθήκαμε!
Ο εγκλεισμός έχει αρκετά θετικά που για μένα το πιο σημαντικό είναι ότι αργά ή γρήγορα θα
αναθεωρήσουμε πράγματα και καταστάσεις. Τα αρνητικά πιστεύω δεν χρειάζεται να τα
αναφέρουμε. Πολύ ωραίο το site για την ενημέρωση!

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

Go to full version