Ελληνικό Forum > Σχετικά με το Forum

οχι άμεσες απαντήσεις

(1/3) > >>

giokreta:
Δεν μπορώ να καταλάβω τον λόγο που δεν δίνεται πολύ σημασία σε αυτά που ρωτάμε! Μας ενδιαφέρει πολύ η δουλεία που έχεται κάνει αλλά πιστεύω οτι αυτό δεν αρκεί! με τήν βοήθεια εμάς θα κάνετε πολλά περισότερα πράγματα και καλήτερα! δεν θέλω να προσβάλω κανενα! βοηθείστε μας για να σας βοηθήσουμε και εμείς! ευχαριστώ! για τυχών λάθη είναι λογο δουλειας!

datahell:
Και εγώ και ο Ηλίας (eliasan) δουλεύουμε 15 ώρες την ημέρα. Προσπαθούμε να κάνουμε ότι καλύτερο μπορούμε αν και ο χρόνος δεν φτάνει. Έχουμε μηδενίσει τον προσωπικό μας χρόνο προκειμένου να δημιουργήσουμε το Elxis όπως το θέλουμε, να απαντάμε σε ερωτήσεις σας και να υλοποιούμε τις αιτήσεις σας (πχ η γέφυρα για το smf και το quick cart θα βγούνε πολύ σύντομα για download). Ότι ζητάτε εδώ καθόμαστε και το φτιάχνουμε, σε σχετικά ελάχιστο χρόνο, με τις καλύτερρες προδιαγραφές και το παίρνετε δωρεάν. Το ίδιο το Elxis είναι δωρεάν και Open source και παρέχεται "ως έχει", δηλαδή χωρίς εγγύηση και χωρίς να είμαστε υπόχρεοι να παράσχουμε υποστήριξη. Ωστόσο κάνουμε ότι καλύτερο μπορούμε, παρατάμε τις δουλειές μας και τους φίλους μας, μουρμουρίζουν οι κοπέλες μας συνέχεια και όλα αυτά για να είμαστε όσο γίνεται πιο κοντά σας. Ίσως είναι καιρός να λάβουμε κάποια βοήθεια και από εσάς. Το Elxis, μετά την απελευθέρωσή του, ανήκει πλέον σε όλα τα μέλη της κοινότητας. Βοηθήστε και εσείς για να γίνει καλύτερο. Δεν μπορείτε να φανταστείτε πόσες υποχρεώσεις και δουλειές συνεπάγεται ένα project σαν το Elxis. Επίσης μην ξεχνάτε ότι το Elxis είναι μόλις 20 ημερών και κοιτάξτε τι έχουμε κάνει! Πιστεύω σε ένα τρίμηνο θα έχει τέτοια υποδομή και υποστήριξη το elxis που θα είναι άμεσα συγκρίσιμο (όχι ως λειτουργικότητα γιατί εκεί ήδη του βγάζουν το καπέλο αρκετοί "μεγάλοι" ) με οποιοδήποτε άλλο μεγάλο open source project. Ευχαριστώ.

giokreta:
Δεν αντιλέγω σε αυτά που μου είπες και δεν διαφονώ! το θέμα ειναι οτι πρέπει να μας δώσεται κάποια βοήθεια τώρα που να μπορούμε και εμείς αυριο να βοηθάμε άλλους χώρεις να πρέπει να ειστε εσείς εδώ να πάρουμε λίγη γνώσει πάνω στο elxis όστε να μπορούμε να πάμε και πολύ παραπέρα! έτσι όπως είπα και ποιο παλιά έχεται κάνει παρα μα παρα πολύ ωραιία και καλή δουλεία,και πάλι λέω δεν θέλω να προσβάλω κανένα και τίποτα ευχαριστώ !

datahell:
Επειδή ψιλιάζομαι ότι το όλο θέμα ξεκίνησε από έναν άρθρο σου που ρώτησες για το πως θα εγκαταστήσεις το elxis σε hoster χωρίς control panel να ξέρεις ότι διαβάζουμε ΟΛΕΣ τις ερωτήσεις. Κάποιες ερωτήσεις όμως δεν μπορεί να απαντηθούν για το απλούστατο λόγο ότι για να σου απαντήσω στη συγκεκρημένη ερώτηση θα πρέπει να σου μεταφέρω τόνους γνώσης αφού το συγκεκρημένο θέμα άπτεται γνώσεv σε λειτουργικό σύστημα Linux, σε περιβάλλον ssh, σε χειρισμό βάσεων από γραμμή εντολών, πιθανόν σε ρυθμίσεις των apache/php/htaccess, συν όλων των άλλων που αφορούν την εγκατάσταση του elxis. Τι να απαντήσω λοιπόν; θα πρέπει να γράψω ένα βιβλίο για να σου απαντήσω. Επίσης είναι ένα ερώτημα που πρέπει να βάλεις και στον εαυτό σου: γιατί επέλεξες τέτοιο hoster; Ο μόνος λόγος που βρίσκω είναι το θέμα του κόστους. Αν ψάξεις, υπάρχουν αρκετά φθηνά πακέτα hosting που μπορεί ναμην είναι και οι πιο αξιόπιστες εταιρείες αλλά είναι σαφώς καλύτερα από αυτό που έχεις τώρα. Ακόμα και με 20 ευρώ το χρόνο μπορείς να βρεις και να έχεις ένα σχετικά αξιοπρεπές hosting. Αν ζητάς επαγγελματική και σοβαρή υποστήριξη θα πρεπει να είναι και συ λιγάκι επαγγελματίας. Δεν νομίζεις;

Όσο για την υποστήριξη εμείς βλέπουμε το όλο θέμα πολύ σοβαρά και θέλουμε να δώσουμε υπεύθυνη και έγκυρη πληροφόρηση. Γι αυτό το λόγο και γράφουμε ένα βιβλίο για το elxis (πιθανόν να είναι έτοιμο σε κάνα μήνα) και θα οργανώσουμε σεμινάρια για αρχάριους αλλά και προχωρημένους χρήστες για το elxis. Φυσικά αυτό το forum πάντα θα υπάρχει για να απαντάμε ερωτήσεις. Τι άλλο να κάνουμε;

giokreta:
καλημέρα! αυτό που λές δέν είναι απόλυτο ξέρω πολούς παρα πολούς θα έλεγα που έχουν αυτές τη υπηρεσιες στο hosting τους πρέπει να δωσεις μια απαντισει πιστεύω γιατι όπως είπα δεν είμαι μονο εγώ είναι πολυ! το θέμα είναι πολύ απλο μην το κάνουμε δύσκολο απο την στιγμή που δέν μπορούσες να δώσεις μια απάντησει τελείωσε το θέμα! και δεν τρέχει τίποτα αυτό που ήθελα να πώ το ειπά!απλός αυτό που βλέπω θέλω να το λέω! οκ! παιδια το θέμα θα λήξη εδώ!καλημέρα να έχουμεεε

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

Go to full version