Ελληνικό Forum > Πρόσθετα

Open shop Σύνδεση με τράπεζα

(1/5) > >>

Blacksoll:
Είπα λοιπόν να κάνω μια προσπάθεια μια και κάθομαι σπίτι και βαριέμαι να αρχίσω να περνάω προιόντα στο eshop όχι τόσο για να αυξήσω τις πωλήσεις (που δεν υπάρχουν), αλλά περισσότερο για να ξέρουν οι πελάτες τιμές και να μην με τρελαίνουν στα τηλέφωνα. Πέρα απο τον κλασικό τρόπο κατάθεση σε τραπεζικό λογαριασμό είπα να δω πως μπορεί να πληρώσει κάποιος και με κάρτα. Απο την τράπεζα μου ζητήσαν εκτός απο όλα τα υπόλοιπα και τα παρακάτω που δεν ξέρω τι να τους στείλω :

--- Code: ---Referrer URL: Το URL της σελίδας από την οποία θα γίνεται η αποστολή των δεδομένων για τις δοκιμαστικές συναλλαγές.
Success URL: Το URL της σελίδας στην οποία θα επιστρέφεται η απάντηση όταν πραγματοποιηθεί επιτυχής δοκιμαστική συναλλαγή.
Failure URL: Το URL της σελίδας στην οποία θα επιστρέφεται η απάντηση όταν πραγματοποιηθεί ανεπιτυχής δοκιμαστική συναλλαγή.
Backlink URL: Το URL στο οποίο επιστρέφεται ο χρήστης όταν πιέσει το κουμπί «Ακύρωση».  IP address: Η IP address του server από τον οποίο θα στέλνονται τα requests για τον ticketing μηχανισμό
Μέθοδος απάντησης (GET ή POST): Αφορά τον τρόπο με τον οποίο θα στέλνεται η απάντηση στα URL επιτυχίας/αποτυχίας
--- End code ---

Εσείς που φτιάχνεται τέτοια shop μπορείτε να μου δώσετε τα φώτα σας ; Μήπως να μην ασχοληθώ και να το αναλάβει κάποιος επαγγελματίας ;
Πόσο εύκολο είναι για έναν άσχετο σαν και εμένα να κάνει όλα τα απαραίτητα για την διασύνδεση με την τράπεζα ; (ΠΕΙΡΑΙΩΣ)

datahell:
Για την Πειραιώς θα χρησιμοποιήσεις την μέθοδο πληρωμής ePos Paycenter.
Όταν πας να την προσθέσεις στις παραμέτρους θα δεις στην βοήθεια να σου δίνει όλες αυτές τις URL που θέλεις (με πράσινο χρώμα).
Website url , Referrer url , Success page, Failure page, Cancel page, Response method

Blacksoll:
Τόσο απλό...... Ευχαριστώ πολύ datahell για την βοήθεια.

Blacksoll:
Επανέρχομαι μια και έχω άλλο ένα θεματάκι. Αφού μου ενεργοποιησε η τράπεζα ένα test account και έβαλα τα απαραίτητα στο module η παρακάτω σελλίδα μου βγάζει HTTP ERROR 500. Η παρραγγελία γίνεται παρόλα αυτά και πάει σε κατάσταση αναμονής πληρωμής


--- Code: ---https://www.yoursite.com/shop/prepay.html?orderid=XX
--- End code ---

Blacksoll:
Error log :

--- Code: ---[2020-04-18 16:10:07] ERROR in file /var/www/vhosts/mysite.com/components/com_shop/includes/pm/epos/epos.php line 189
Uncaught Error: Call to a member function makeOrderCode() on null in /var/www/vhosts/mysite.com/components/com_shop/includes/pm/epos/epos.php:189
Stack trace:
#0 /var/www/vhosts/mysite.com/components/com_shop/controllers/customer.php(1318): eposShopPay->processor(Object(ordersDbTable), 'order', 19, '40.84')
#1 /var/www/vhosts/mysite.com/components/com_shop/shop.php(73): customerShopC->prepay()
#2 /var/www/vhosts/mysite.com/includes/libraries/elxis/document.class.php(1183): shopRouter->route()
#3 /var/www/vhosts/mysite.com/includes/libraries/elxis/document.class.php(953): elxisDocument->renderComponent()
#4 /var/www/vhosts/mysite.com/includes/loader.php(245): elxisDocument->make()
#5 /var/www/vhosts/mysite.com/index.php(18): require('/var/www/vhosts...')
#6 {main}
  thrown
--- End code ---

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

Go to full version