Ελληνικό Forum > Δημόσιο Βήμα

Antivirus - Η γνώμη σας

(1/2) > >>

ROUBOS:
Καλημέρα,

πάντα την έβγαζα με δωρεάν antivirus και δεν είχα πρόβλημα. Τα τελευταία δύο χρόνια όμως αγοράζω antivirus multidevice για να βάζω στον αδερφό και την γυναίκα μου. Επίσης με internet banking θα ήθελα να νιώθω κάπως προστατευμένος.

Διαβάζοντας λοιπόν AV-tests και reviews, το Bitdefender μου φάνηκε το καλύτερο (τουλάχιστον τα reviews αυτά δείχνουν αν και δεν ξέρω πόσο αξιόπιστα είναι τα εταιρικά reviews) και για δύο χρόνια έχω το Bitdefender Total Security. Σχετικά οικονομικό και δεν έχω πρόβλημα αν και του αδερφού μου το PC έχει δεχτεί malware. (Δεν είμαι 100% σίγουρος αν το είχε πριν η μετά την εγκατάσταση του bitdefender).

Είναι και ο χρήστης το καλύτερο antivirus κατα την άποψη μου. 

Τώρα με την ευκαιρία που λήγει η συνδρομή μου με το Bitdefender (αν και μου δίνουν πολύ καλή προσφορά) ήθελα την γνώμη σας. Είναι όντως τόσο καλό το Bitdefender όπως δείχνουν τα AV tests;

Είναι και σχετικά οικονομικό η αλήθεια είναι. Βλέπω επίσης πως αρκετά άλλα antivirus έχουν την engine της Bitdefender. Όπως η BullGuard.

Τι antivirus χρησιμοποιείτε; Και πια η γνώμη σας για ένα καλό security protection software;

rentasite:

Bitdefender (free) + Malwarebytes (Premium)

xmanhattan:

--- Quote from: rentasite on May 23, 2017, 15:13:49 ---
Bitdefender (free) + Malwarebytes (Premium)

--- End quote ---

Συμφωνω!

web-infox:
Kaspersky

ROUBOS:
Το Kaspersky καλό αλλά πολύ πιο ακριβό. Ειδικά για 5 devices.

Το Malware Bytes αξιόπιστο πολύ και πάντα το χρησιμοποιώ για την αφαίρεση malware. Ακριβούτσικο, αλλά δεν υπάρχει θέμα όταν υπάρχουν δυο προγράμματα για ιούς ταυτόχρονα; Η νέα έκδοση 3 στην σελίδα του, το MalwareBytes διαφημίζετε για αντικαταστάτης τον antivirus.

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

Go to full version