Ελληνικό Forum > Γενικά Θέματα για το Elxis CMS

Μικρο-ζητήματα στο Elxis CMS 4.x

(1/5) > >>

Dimitris Kanatas:
Γεια σας,

Θα ήθελα να ρωτήσω...

1. Στο mod_gallery για σύνδεσμο μπορούμε να βάλουμε link (προαιρετικός σύνδεσμος) τύπου content:Κατηγορία/άρθρο γιατί σε μένα δε το δέχεται.

2. Στην προβολή άρθρο το κύριο κείμενο ρέει στο εισαγωγικό (σωστά) αλλά αν έχουμε εικόνα άρθρου και πρόσθετο π.χ. εικονοθήκη ή download ή weblink ή κάτι άλλο στην αρχή του κύριου κειμένου η εμφάνιση του άρθρου δε φαίνεται σωστά. Προτείνω, αν είναι εφικτό, να δημιουργηθεί ένα Content Plugin που να μην επιτρέπει τη ροή αυτή. Εγώ αυτό που έκανα για να μην πλέκονται τα αντικείμενα με την εικόνα του εισαγωγικού κειμένου να έβαζα κενές γραμμές στην αρχή του κύριου κειμένου κάτι που δεν είναι σωστό.

datahell:
1. Δεν μπορω να το δω τωρα. Ενημερωτικα παντως σκεφτομαι να την αλλαξω εντελως γιατι θελω η gallery να ειναι seo friendly. Δεν εχω δει ουτε μια seo friendly gallery σε javascript/jquery οποτε αν τη φτιαξω πιστευω θα ειναι πολυ καλη.

2. Εγω κανω ενα πολυ απλο, το προτεινω σε ολους. Στην αρχη του κυριως κειμενου βαζω αυτο:

 <div class="clear"></div>

Τα plugin μη τα βαζεις στο εισαγωγικο αλλα στο κυριως κειμενο.

Dimitris Kanatas:

--- Code: --- <div class="clear"></div>
--- End code ---

Μπράβο Γιάννη! Απλό και φαίνεται πως λειτουργεί.

Για το Gallery. Είμαι σίγουρος πως αν το βάλεις στο πρόγραμμα.... θα κάνεις θαύματα. Περιμένουμε νέα σου.

webgift:
(Εγώ πάλι ένα θα πω άσχετο! Πρώτη φορά βλέπω μήνυμα του Γιάννη χωρίς τόνους! ααχαχαχαχαχαχα)

datahell:
Εχει εξηγηση: γραφω απο το κινητο :-)

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

Go to full version