Ελληνικό Forum > Εγκατάσταση

CKeditor κάτι λείπει; [ΛΥΘΗΚΕ]

(1/2) > >>

evkarab:
Έκανα αναβάθμιση σε rev1894.
Οι αναβαθμίσεις έχουν γίνει βήμα βήμα.
Στην τελευταία όμως ο ckeditor είναι δυνατόν να γράψει μόνο σε κατάσταση κώδικα. Δηλαδή δεν βλέπω τα γραφικά των δυνατοτήτων του (ελπίζω να βγάζουν νόημα αυτά που γράφω).
Τι εννοώ γραφικά; πχ εδώ γράφω τώρα και μπορώ να κάνω bold με το κουμπάκι του κειμενογράφου, στον ckeditor της σελίδας μου δεν τα βλέπω αυτά. Δοκίμασα πρώτα σε τοπική εγκατάσταση κι επειδή δεν τα έβλεπα φαντάστηκα πως κάπου έχω κάνει πατατιά με τις ρυθμίσεις στο τοπικό επίπεδο.
Πάω λοιπόν στη ζωντανή ιστοσελίδα που ο server είναι σωστά στημένος και ούτε κει μπορώ να δω τον κειμενογράφο σωστά.
Πριν την αναβάθμιση όλα δουλεύανε σωστά.
Σε ποιό σημείο θα κοιτάξω να βρω το λάθος;

datahell:
Άνοιξε ένα άρθρο για επεξεργασία και πάτα control+f5 για να ανανεώσεις την cache του browser.
Διορθώθηκε το πρόβλημα; Αν όχι πήγαινε Επεκτάσεις > Έλεγχος ακεραιότητας αρχείων
Κάνε τον έλεγχο και βεβαιώσου πως όλα τα αρχεία είναι ενημερωμένα. Αν δεν είναι, κατέβασε το Elxis 4.5 και ενημέρωσε τα αρχεία που σου λέει.

evkarab:
Γιάννη συγγνώμη για την αναστάτωση. Το πρόβλημα το προκαλεί ο φυλλομετρητής (Pale Moon) που χρησιμοποιώ. Δοκίμασα με τον chromium και δουλεύει σωστά.

Τώρα δουλεύει και με τον Pale Moon σωστά.

Γράφω για όσους κάποια στιγμή χρησιμοποιήσουν τον Pale Moon (βασίζεται στον firefox) για κάτι πιο ελαφρύ. Να έχουν στην καρτέλα των ρυθμίσεων: Edit->Preferences->Advanced->General τσεκαρισμένο το Firefox Compatibility.

datahell:
Αν έχεις κάνει αναβάθμιση σε Elxis 4.5 rev1894 (δημοσιεύτηκε χθες) πες μου αν θες αν σου αναγνωρίζει τον pale moon (αρχική σελίδα διαχείρισης module Online χρήστες). Τον έχω προσθέσει στη λίστα ανίχνευσης και τον δοκίμασα αλλά χωρίς browser. Λογικά πρέπει να στον ανιχνεύσει σωστά.

evkarab:
Γιάννη τον δείχνει κανονικά.

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

Go to full version