Ελληνικό Forum > Βάσεις Δεδομένων

convert mambo σε elxis

(1/4) > >>

babis1:
βασικα το προβλημα ξεκιναει απο το γεγονος οτι θελω να μεταφερω ενα μαμπο σε ελξις και το κυριοτερο ειναι οτι εχει εγγεγραμενους χρηστες γυρω στους 60 οποτε πρεπει να βρω τροπο να μεταφερω τους χρηστες και να γραφονται με τους ιδιους κωδικους και ονοματα....
προσφατα μετεφερα ενα phpbb σε smf με εναν convert απο το site του smf και πετυχε ,μαλιστα μου πηρε λιγοτερο απο 10 λεπτα θα ηταν εφικτο να εξεταστει μια περιπτωση να γινει κατι παρομοιο και με το ελξις? ;D

CREATIVE Options:
Αυτό το έχω ξανά συζητήσει με την ομάδα του Elxis, η εργασία μεταφοράς τον χρηστών μπορεί να γίνει μόνο χειροκίνητα (από όσο είμαι ενήμερος).

babis1:
ναι αλλα πως θα ξερεις το pass του καθε χρηστη αφου η phpmyadmin το μεταφραζει διαφορετικα σε md5 υπαρχει καπου το topic της συζητησης?

CREATIVE Options:

εεε... σε έχασα λίγο, κανένα κόμμα δεν θα ήταν κακό  ;).

Τα στοιχεία του κάθε χρήστη μπορούν να μεταφερθούν χωρίς να χαθούν οι κωδικοί τους.
Η κωδικοποίηση MD5 (encryption / decryption) είναι κοινή, με σταθερές μεταβλητές και δεν αλλάζει απο server σε server ή από ένα CMS σε άλλο CMS.

Τόπικ δεν υπάρχει μιάς και η συζήτηση είχε γίνει πρίν υπάρξει το forum και πρίν την επίσημη διανομή του Elxis.

babis1:
δηλαδη κανω export απο την βαση του μαμπο τους users και παω και κανω import στην βαση του elxis?

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

Go to full version